Search
Advertisement
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie

Literatura fantasy

książki fantasyW naszym codziennym życiu najbardziej chyba brakuje nam magii. Dla tego tak bardzo kochamy książki fantasy, bo mamy wreszcie okazję z tą magią obcować. Tego typu literatura zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność, bo oferuje nam takie same emocje, które odczuwaliśmy jako dziecko czytając baśnie. Nasz realny świat niezwykle rzadko nas zaskakuje. Sięgając po nowy typ literatury obcujemy z nieznanym, z rzeczywistością, gdzie nic do końca nie jest jasne i przewidywalne.

Oczywiście autorzy wykorzystują motywy i postacie nam znane, ale wprowadzają też światy alternatywne. Niby o tym słyszeliśmy, niby coś kiedyś poznaliśmy, ale twórcy uwielbiają nas wciąż zaskakiwać. Możemy przenieść się w mroczne średniowiecze, albo w odległą przyszłość. A tam wszystko może się zdarzyć. Nie obowiązują żadne normy i zakazy. Autorzy książki fantasy bardzo często tworzą całe odrębne światy z nowym językiem, historią, religią i mitologią. Możemy tam spotkać się z istotami nie istniejącymi w realnym świecie. Lecieć na magicznym dywanie i spotkać się z driadami zamieszkującymi niezdobyte puszcze. Nic nas nie ogranicza i nic nie krępuje. To poczucie wolności jest również powodem, że sięgamy do tej literatury. Tak samo jak jasny podział na dobro i zło. W literaturze dokładnie wiemy po jakiej stronie jest racja i po czyjej stronie powinniśmy my stanąć. W rzeczywistości niby wszystko jest jasne i znamy zasady postępowania, ale odcienie szarości powoli nam to przesłaniają. Literatura fantasy pozwala nam po prostu odpocząć.

Comments are closed.

 • Pogotowie hydrauliczne w Poznaniu

  Trafiła Ci się nieprzyjemna awaria instalacji kanalizacyjnej?Read More »
 • Cechy włoskich mebli kuchennych

  Kuchnie Łódź wykonane we włoskim stylu są bardzo charakterystyczne, ze względu na to, że włoskie meble kuchenne Łódź odznaczają się bardzo nowoczesnym designem. Dzięki wykorzystywanym trendom niemal z całego świata przez włoskich projektantów, kuchnie Łódź zaprojektowane w ten sposób mają nie tylko cechy oryginalności ale również gwarancję dobrego i gustownego połączenia różnych smaków. Meble kuchenne …Read More »
 • Daj się zaskoczyć – projekt kuchni włoskiej

  Nie masz pomysłu na własną kuchnię, a jesteś właśnie w trakcie remontu lub zmiany aranżacji wnętrza? Może to być dobry moment na całkowitą zmianę swojego mieszkania poprzez wprowadzenie stylu jaki oferują włoskie meble kuchenne Łódź. Nasze kuchnie Łódź mogą zatętnić nowym życiem, zatopić się zarówno w luksusie jak i w prostocie materiałów, a przede wszystkim …Read More »
 • Zabudowana przestrzeń kuchenna

  Włoskie meble kuchenne Łódź na prawie wszystkich prospektach i wystawach odznaczają się pozostawieniem dla siebie dużej przestrzeni, dzięki czemu ich smak i wyrafinowanie są jeszcze głębsze. Nie każdy jednak dobrze się czuje w tak urządzonej kuchni, która mimo wszystko odznacza się bardziej surowym smakiem. Nasze kuchnie Łódź możemy też zabudować w bardziej ciasny, zamknięty sposób, …Read More »
 • Płytki Marazzi

  Piękne wnętrze wymaga pięknej oprawy. Tej nie stanowią wyłącznie meble i dodatki. Podstawą idealnie skomponowanego wnętrza są ściany i podłoga. Płytki ceramiczne Marazzi sprawdzą się w obu zastosowaniach, nadając wnętrzom wspaniałego, unikatowego charakteru.Read More »