Search
Advertisement
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie

Literatura fantasy

książki fantasyW naszym codziennym życiu najbardziej chyba brakuje nam magii. Dla tego tak bardzo kochamy książki fantasy, bo mamy wreszcie okazję z tą magią obcować. Tego typu literatura zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność, bo oferuje nam takie same emocje, które odczuwaliśmy jako dziecko czytając baśnie. Nasz realny świat niezwykle rzadko nas zaskakuje. Sięgając po nowy typ literatury obcujemy z nieznanym, z rzeczywistością, gdzie nic do końca nie jest jasne i przewidywalne.

Oczywiście autorzy wykorzystują motywy i postacie nam znane, ale wprowadzają też światy alternatywne. Niby o tym słyszeliśmy, niby coś kiedyś poznaliśmy, ale twórcy uwielbiają nas wciąż zaskakiwać. Możemy przenieść się w mroczne średniowiecze, albo w odległą przyszłość. A tam wszystko może się zdarzyć. Nie obowiązują żadne normy i zakazy. Autorzy książki fantasy bardzo często tworzą całe odrębne światy z nowym językiem, historią, religią i mitologią. Możemy tam spotkać się z istotami nie istniejącymi w realnym świecie. Lecieć na magicznym dywanie i spotkać się z driadami zamieszkującymi niezdobyte puszcze. Nic nas nie ogranicza i nic nie krępuje. To poczucie wolności jest również powodem, że sięgamy do tej literatury. Tak samo jak jasny podział na dobro i zło. W literaturze dokładnie wiemy po jakiej stronie jest racja i po czyjej stronie powinniśmy my stanąć. W rzeczywistości niby wszystko jest jasne i znamy zasady postępowania, ale odcienie szarości powoli nam to przesłaniają. Literatura fantasy pozwala nam po prostu odpocząć.

Comments are closed.

 • Mimo wysokich cen – popyt na kuchnie włoskie

  Za kuchnie włoskie musimy często zapłacić nawet dziesięciokrotność ceny średniej zabudowy kuchennej, dlaczego więc jest na nie taki popyt w Polsce? Może dlatego, że nasze kuchnie Łódź są coraz mniej ciekawe, coraz bardziej oklepane w swoim stylu a kuchnie Łódź projektantów włoskich są nie tylko świetnym rozwiązaniem, ale wzorem do naśladowania dla projektantów z całego …Read More »
 • Co dziś jest modne w designie kuchennym

  Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu, możemy oczywiście zastępować ją małym aneksem kuchennym, jednak coraz częściej kuchnie Łódź stają się miejscem również wypicia kawy, czy zjedzenia posiłku. Świetnym do tego rozwiązaniem są włoskie meble kuchenne Łódź, które zarówno posiadają wiele rozwiązań pod względem funkcjonalności, jak i oryginalnego designu. Dlatego dziś moda jest …Read More »
 • Pogotowie hydrauliczne w Poznaniu

  Trafiła Ci się nieprzyjemna awaria instalacji kanalizacyjnej?Read More »
 • Im więcej przestrzeni tym mniej mebli i lepszy efekt

  Kuchnie Łódź wykonane zarówno we włoskim jak i w każdym innym stylu, mocno zyskują na swoim wyglądzie, jeśli pozostawimy im dużo wolnej przestrzeni. Włoskie meble kuchenne Łódź sprzyjają takim rozwiązaniom, ponieważ możemy z nich budować segmenty przyścienne, które częściowo lub całkowicie wbudowane w ścianę pozostawią w środku kuchni dużo wolnej przestrzeni. Również dobrze zdają w …Read More »
 • Włoski design hokerów

  Nasze kuchnie Łódź mogą zyskać na swoim wyglądzie, kiedy zamontujemy w nich modny barek, bądź podwieszony blat z dużą ilością metalowo -alumniowych dodatków i małych lampek halogenowych. Taki barek, może być świetnym uzupełnieniem naszej kuchni, w której np. przeważają włoskie meble kuchenne Łódź. Przy barku trzeba też na czymś siedzieć. Nie bardzo tutaj można dopasować …Read More »