Search
Advertisement
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie

Echokardiografia serca

Echokardiografia serca (EKG) jest to nieinwazyjne badanie, dzięki któremu można ocenić pracę serca. Lekarz wykonuje je za pomocą specjalistycznego urządzenia, które emituje fale dźwiękowe. EKG jest badaniem wykonywanym u osób zmagających się ze szmerami w sercu, ciężkimi do zidentyfikowania bólami, a także cierpiących na choroby serca. Temu badaniu regularnie powinny poddawać się osoby z chorobą niedokrwienną oraz z zapaleniem mięśnia sercowego. Jest to badanie niezwykle ważne, która pozawala ocenić pracę najważniejszego mięśnia, czyli serca.

Badanie echo serca w Poznaniu

Echokardiografia serca służy do oceny parametrów takich jak budowa i funkcjonowanie zastawek i komór serca, ocena ich wad, ocena struktury serca. Więcej na temat badanych parametrów przeczytać możesz tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-kardiologiczne/echokardiokrafia-serca-echo/ . Echo serca jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, dlatego dla osób starszych zalecane jest także jako badanie profilaktyczne. Badanie to przypomina standardowe badanie USG – klatka piersiowa pacjenta smarowana jest specjalnym żelem, a lekarz za pomocą głowicy ultrasonografu obserwuje prace serca.

Echo serca u dzieci w Poznaniu

U dzieci także wykonywane jest echo serca. Poznań jest miastem w którym bez problemu znaleźć można specjalistów wykonujących EKG. Badanie echa serca u dzieci wygląd tak samo jak i u osób dorosłych. Wykonywane jest w pozycji leżącej. Przy badaniu obecny jest rodzic dziecka. Na EKG warto zgłosić się zawsze, gdy pojawią się niepokojące objawy mogące świadczyć o nieprawidłowościach pracy serca.

Comments are closed.

 • Cechy włoskich mebli kuchennych

  Kuchnie Łódź wykonane we włoskim stylu są bardzo charakterystyczne, ze względu na to, że włoskie meble kuchenne Łódź odznaczają się bardzo nowoczesnym designem. Dzięki wykorzystywanym trendom niemal z całego świata przez włoskich projektantów, kuchnie Łódź zaprojektowane w ten sposób mają nie tylko cechy oryginalności ale również gwarancję dobrego i gustownego połączenia różnych smaków. Meble kuchenne …Read More »
 • Daj się zaskoczyć – projekt kuchni włoskiej

  Nie masz pomysłu na własną kuchnię, a jesteś właśnie w trakcie remontu lub zmiany aranżacji wnętrza? Może to być dobry moment na całkowitą zmianę swojego mieszkania poprzez wprowadzenie stylu jaki oferują włoskie meble kuchenne Łódź. Nasze kuchnie Łódź mogą zatętnić nowym życiem, zatopić się zarówno w luksusie jak i w prostocie materiałów, a przede wszystkim …Read More »
 • Dlaczego warto kupować palety jednorazowe?

  Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego warto sięgać po palety jednorazowe, skoro wiadomo, że w sprzedaży dostępne są najwyższej jakości palety euro oraz palety przemysłowe i drewniane. Z założenia są one przeznaczone do przeprowadzania poważniejszych prac transportowych i załadunkowych oraz typowo magazynowych. Mogą być one także wykorzystywane w gospodarstwach domowych podczas różnego rodzaju prac …Read More »
 • Drewno w kuchniach włoskich

  Drewno prezentuje się wszędzie dobrze, również we włoskich kuchniach. Stylowe meble kuchenne Łódź we włoskiej aranżacji mogą oczarować nas w każdym stylu. Nie musimy nawet rezygnować ze swoich upodobań, jeśli więc chcemy by nasze kuchnie Łódź były wykonane w ulubionym przez nas materiale, to również znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań pod względem włoskiego stylu. Dla wielu …Read More »
 • Miejsce na lampę w kuchni

  Światło jest niezwykle ważnym elementem w naszych pomieszczeniach. Zarówno te naturalne słoneczne, jak i to sztuczne, z którego korzystamy na co dzień. Nasze kuchnie Łódź potrzebują go dużo, zarówno tego jednego jak i drugiego. W każdej kuchni możemy inaczej umieszczać a także mniej lub bardziej natężać ilość światła sztucznego. Jeśli mamy wiele okien, nasza kuchnia …Read More »